Contigo SnapSeal™ Byron Travel Mug 590 ML / İnceleme

Instagram paylaşımlarım da görünen termosu çok soran oluyor.

Contigo marka olarak epey popüler amerika menşeli bir firma (Üretim çin). Günlük kullanım için üretilmiş BARDAK NİYETİNE ürünleri var. Türkiye de seveni çok, ancak bizde fiyatları çok uçuk. amerika dan 12 $ aldığım termos burada en uygun 230 TL. Dolar olarak parasını hak eden ancak bizim buradaki fiyatı ile hak etmeyen bir ürün.

6 Saat sıcak tuttuğunu iddia eden termos bardak, 2 en fazla 3 saat filtre kahveyi sıcak tutabiliyor, zaten 2 saatten sonra bildiğin ılımaya başlıyor. Kaynar çay koyduğunuzda da bu süre 3-4 saat olarak uzayabiliyor. Aslında kabul edilebilir süreler zira bu ürün Termos değil Termos özelliği olan bardak. Isı muhafazası için olan vakumlu bölge ince ve en önemlisi üzerinde plastik kapak var. Isının çoğunu zaten bu kapaktan kaybediyor.
Her sabah makinede yaptığım Filtre Kahveyi taşıyorum, yolda ve iş yerine geldiğimde tüketmeye başlıyorum. Bu şekilde kullanımda zaten süresi gelmeden içindekini tüketmiş oluyorum ve benim işimi görmüş oluyor.
Malzeme kalitesi iyi, kaynar da koysanız plastik veya çelik kokusu gelmiyor. Sağlamlıkta aynı şekilde, mekanizma ve malzeme sağlam. Hazne elde, kapağı da bulaşık makinesinde sorunsuz yıkanabilir. Kış kamplarında oldukça işimi görüyor, taze demlediğim kahvemi bir kaç saat sıcak tutabiliyorum.  Termos Bardak bir ürün olduğu için ayrıca bardak ihtiyacı olmuyor ve içerken dudak yakmıyor. Daha önce Starbuck marka bir bardak almış, dudak yakması yüzünden 2-3 kullanımdan sonra kenara ayırmıştım. Üstelik o bardağın kapağından plastik kokusu geliyordu.
Tavsiyem uyguna bulursanız alın, birde alırken bunun termos değil termos bardak olduğunu unutmayın.

 

 

Üretici Açıklaması

Contigo® seyahat kupaları, su şişeler, çocuk içecek bardakları ve kahve mugları ile hareketli yaşam düzenleri içinde günlük işlerine uyum sağlayacak çözümler arayan bilinçli tüketiciler için tasarlanmıştır.Contigo® birçok serinin altında yer alan ve ağızlık kısmındaki kilit sisteminden oluşan AUTOSEAL® teknolojisi ile içecek tüketim alışkanlıklarınızı uygun seyahat kupaları, su şişeleri ve kahve kupaları gibi ürünleri hayatınıza uyarlıyor.Tüm Contigo® ürünleri %100 sızmaya dirençlidir ve hiçbir şekilde dökülmez, bunun yanı sıra üstün yalıtım malzemeleriyle içindeki sıvıyı uzun süre ister soğuk ister sıcak tutabilirler.

 • Contigo Matara Özellikleri
 • SNAPSEAL teknolojisi ile %100 dökülmez ve sızdırmaz kapak,
  SNAPSEAL ile kullanımı çok kolay! İçme kolunu yukarı itin, kapatmak için aşağı doğru itin. Tek elle kolayca kullanılabilir,
  Sıcak içecekleri içerken yanmamak için özel alan,
  Vakumlu yalıtım teknolojisi içeceklerinizi saatlerce sıcak ya da soğuk tutar,
  Çift katmanlı paslanmaz çelik yapısıyla üstün derecede performans sağlar,
  BPA içermez, kapak kısmı bulaşık makinesinde üst rafta güvenle yıkanabilir;
  2 değişik seçeneği bulunmaktadır;
  590 ml kapasiteye sahip; Sıcak içecekler 6 saat, soğuk içecekler 12 saat boyunca muhafaza edilmektedir.

Contigo SnapSeal™ Byron Travel Mug

230 TL
7.6

ÖZELLİK (SnapSeal)

8.0/10

KALİTE

8.5/10

SAĞLAMLIK

8.5/10

SICAK TUTMA

7.0/10

FİYAT

6.0/10

Avantajları

 • Masaüstü Kullanıma Uygun 2-3 Saat
 • Sağlam
 • Sızdırmaz

Dezavantajları

 • Fiyatı Çok Yüksek
 • Yazan Süreleri Görmüyor
Beğendiysen Paylaş..!

İlginizi Çekebilir...

2 Responses

 1. Olgu Köknar dedi ki:

  Almayı düşünüyordum çok faydalı bir inceleme olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir