Loap St. Anton -10 Comfort / İnceleme

Çok popüler olmasa da giriş ve orta seviye ürünleriyle Loap iyi bir alternatif marka. Husky gibi çek menşeli bir firma ve ona göre fiyat/performans ürünleri var. St. Anton da bunlardan biri. 400 TL bandında satılıyor ve özellikleri Anapurna ile çok benzeri bir ürün.

Test edebilmek için 3 defa kar kampında (-5 -15) kullandım, izlenimlerimi ve Anapurna ile kıyaslamasını yazayım.

2100GR ağırlığı ile Anapurna dan 160GR daha hafif.
220×80 boyutu ile 5CM daha kısa bir omuz genişliği var ve bu fark bana Anapurna dan sonra sıkıntı oldu. 5 cm lik fark omuz kısmında beni rahatsız etti ama bu rahatsızlık omuzlarımın geniş olmasından kaynaklanıyor kiloda etkili tabi 🙂 Normal kiloda insanlar için kullanım esnasında herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.
Konfor derecesi -10 olmasına rağmen – 15 derecede ince bir polar la girdiğim tulum hiç üşümeden uyumamı sağladı. Anapurna bir tık daha sıcak tutabilir ancak aradaki fiyat farkı için buna değeceğini sanmıyorum.
Fermuar olarak ta YKK kullanılmış, iri ve kolay hareket ediyor ayrıca Anapurna gibi fermuar yalıtımı da var. Fermuarı Anapurnaya göre daha fazla aşağıya iniyor ve iki tulum birleştirilebiliyor. Başta iyi bir seçenek gibi gelse de ısı yalıtımı için tercih edilmeyen bir durum. Anapurna gibi iki alttan ve üstten ayrıca açılabilmesi avantaj.
Kışlık her tulumda olduğu gibi boyun ve baş büzgüsü mevcut.
İçinde ve dışında cep göremedim, zaten özelliklerinde belirtilmemiş bunu eksi yazabiliriz. Bir de altında kaydırmaz bant bulunmuyor.
Çantasını Anapurna çantasından daha çok beğendim, sıkıştırma oranı daha iyi. Dolgu malzemesi olarak Thermolite Quallo kullanılmış ve kumaşı da Ripstop özelliğinde.

Toparlarsak, bulursanız güzel bir Anapurna alternatifi olur, ha bulamazsanız da bir alt modeli “St. Laurent -8 Comfort” alabilirsiniz fiyatı da 300 TL. Marka tam fiyat/performans markası desek yanlış olmaz. Bu paraya Decathlon da 0 derece ve 1.8 KG olan tulumu alacağınıza Loap alın çok çok daha iyi edersiniz.

Sağlıcakla.

Teknik Özellikleri
Konfor -10
Limit -18
Extrem -25

Ağırlığı 2100 gr.
Dolgu malzemesi Thermolıte Quallo
Kumaş Tactel RipStop
Ebat 220 x 80 x 55 cm
Paket ölçüleri 25 x 45 cm  35 cm kadar küçültülebilir
Fermuar boyunca içten koruyucu yalıtım katı
Baş ve boyun büzgüleri

Loap St. Anton

400 TL
8.5

Fonksiyonlar

7.0/10

Değerlerin Doğruluğu

10.0/10

Kalite

8.0/10

Fiyat

9.0/10

Avantajları

 • Omuz İzolasyonu
 • Sıkıştırma Çantası
 • Fiyatı

Dezavantajları

 • Cep Yok
 • Kaydırmaz Bant Yok
 • Ekstra Ayak Cebi Yok
Beğendiysen Paylaş..!

İlginizi Çekebilir...

2 Responses

 1. Yasin dedi ki:

  hocam tulumu bulamıyoruz satan bir yer var mı bildiğiniz?

  • Mustafa Serhat dedi ki:

   Maalesef şuan stokta kalan bir yer yok. Alternatif modeli azda olda var. Kısa vadede gelmeyecek diyorlar sanırım yaz yaklaştığı için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir